Otrzęsiny kl.I LO i ZSZ!

13.10.2016r. Godzina 11.00. Aula naszej szkoły – chwila prawdy dla uczniów klas pierwszych LO i ZSZ… W tym dniu klasa druga pod opieką p.Sandry Adamek – Gloth przeprowadziła chrzest pierwszaków, poddając ich różnym próbom. Tak na początku odbył się quiz sprawdzający wiedzę z zakresu obserwacji życia szkolnego, w którym trzeba było odpowiedzieć na różne pytania dot. na przykład położenia wybranych pomieszczeń w szkole. Śmiechu nie było końca...

, a uczniowie klas pierwszych całkiem dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem. W dalszej kolejności sprawdzono jedną z kocich umiejętności – picie mleka… Mleko zamieniono jednak na sok pomidorowy. Znowu uśmiech gościł na twarzach uczestników… Ze względu na podniosły charakter całej uroczystości (chrzest kotów to w końcu poważna sprawa :)) drugoklasiści postanowili zadbać też o wygląd uczniów klas pierwszych… Każdy z nich otrzymał odświętny makijaż (… kocie wąsy) oraz fryzurę… No i na końcu przedstawiciele obu klas pierwszych rysowali portrety swoich wychowawców. Powstały arcydzieła sztuki :), które każda z klas zabrała do swojej sali lekcyjnej.
Było bardzo wesoło. Wy- uczniowie klasy drugiej stanęliście na wysokości zadania przygotowując otrzęsiny, a Wy- uczniowie klas pierwszych pokazaliście, że potraficie się bawić. SUPER :). 
W zamian za to zostaliście oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
Po rozdaniu pamiątkowych certyfikatów zatańczono Belgijkę, żeby się jeszcze bardziej zintegrować :)