Dzień św. Patryka w Zespole Szkół w Kietrzu!

Dzień świętego Patryka, który wypada 17 marca jest świętem Irlandzkim, o wymiarze narodowo-religijnym, którego popularność wiąże się z powszechną fascynacją kulturą celtycką i jej obyczajami. Głównym celem obchodów dnia patrona Irlandii w naszej szkole była promocja kultury, historii i tradycji „Szmaragdowej Wyspy”, a także zachęcenie uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy. Organizacją obchodów ...

Dnia św. Patryka zajęli się nauczyciele języka angielskiego: p. Anna Aleksiejewicz oraz p. Sylwia Dworzyńska-Sroka. Cała szkoła została przyozdobiona zielonymi girlandami, flagami irlandzkimi, koniczynami i innymi symbolami „zielonej wyspy”. W trakcie przerw rozbrzmiewała tradycyjna muzyka Irlandzka, a uczniowie klasy 3d gimnazjum zadbali o przygotowanie kiermaszu ciast oraz sprzedaż fantów.
W ramach obchodów dnia św. Patryka uczniowie wzięli udział w licznych konkursach: 
• Konkurs wiedzy o Irlandii oraz Św. Patryku
• Konkurs na najciekawszy plakat pt. „Ireland – The Emerald Isle”
• Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną, pt. „Irish must-see places”
• Konkurs na najciekawsze przebranie

Uczniowie naszej szkoły spontanicznie włączyli się do wspólnej zabawy. Większość z nich miała na sobie zielone ubrania, charakterystyczne nakrycia głowy, poprzypinanie symbole irlandzkie. Wydarzenia z obchodów dnia św. Patryka uchwycone zostały na licznych fotografiach, które stanowić będą cenną pamiątkę z życia szkoły.