Wielkanocny występ klasy 1 c GM!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych klasa Ic przygotowała rozważania na temat drogi krzyżowej, które w pełnym skupieniu w szkolnej auli wysłuchali uczniowie gimnazjum, liceum i zasadniczej szkoły zawodowej. Tymi rozważaniami moja klasa i ja chcieliśmy skłonić do refleksji. Byłam bardzo wzruszona oglądając moją klasę, która tak mocno zaangażowała się w to, aby stworzyć odpowiednią atmosferę. Każda stacja drogi krzyżowej poprzedzona była pięknymi utworami zagranymi przez Macieja Rasiuka na...

skrzypcach (tzw. „pierwsze skrzypce”), jak również Dominikę Platę kl. IIId – gitara, a całość dopełniał śpiew moich dziewcząt: Emilii Chmielowskiej, Martyny Panicz, Wiktorii Herby i Pauliny Macewicz, a w ostatnim hymnie z Światowych Dni Młodzieży – całej mojej klasy.
Scenę udekorowaliśmy minimalistycznie, białe róże symbol miłości, pokory i pokoju, oraz płonące świece, które są symbolem ludzkiego życia, światła i spełniającej się ofiary, a na sam koniec kosz pełen gąskowych życzeń stworzonych własnoręcznie przez moich uczniów (nawet chłopców :)) z pomocą Pani Danusi Macewicz.

Nie prezentuję wielu zdjęć z tej uroczystości, ponieważ nie mogłam przeszkadzać w skupieniu jakie panowało na scenie, ale myślę, iż wiele takich zdjęć pozostało w sercach i pamięci jak niezapomniane fotografie. Jeszcze raz dziękuję całej mojej klasie i każdemu z osobna za to, że stanęli na wysokości zadania, a nie należało ono do najłatwiejszych…

Nie mogę też zapomnieć o podziękowaniach dla Michała Witosa i Karola Szymańskiego za obsługę sprzętu – nie było żadnych zgrzytów w mikrofonach :) )i Wam wszystkim za ciszę panującą w auli, a moim koleżankom i kolegom za gratulacje, które otrzymaliśmy po występie! 
Dziękuję! Aleksandra Cioch