Mundurowi na zajęciach w Śląskim Oddziale Straży Granicznej!

W czwartek, 20.04.2017r., my- uczniowie klasy 1 i 2 LO o profilu mundurowym odbyliśmy zajęcia w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu. Punktualnie o godz.9.30 rozpoczęła się pierwsza ich część - prezentacja multimedialna dotycząca rekrutacji, zadań i obowiązków pracowników Straży Granicznej. Uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji. Kolejnym punktem zajęć było zwiedzenie Sali Tradycji, w której to zobaczyliśmy różnego typu mundury, berety, hełmy, odznaki, a także poszczególne części wyposażenia strażników granicznych. Wreszcie nastąpiła trzecia, przyznajemy, że chyba najbardziej przez nas wyczekiwana część zajęć – strzelnica. Tam mieliśmy okazję zobaczyć...

różne rodzaje broni, co dla nas było bardzo interesujące. Oczywiście uczyliśmy się także jak należy się zachowywać i jak postępować mając broń w ręku, jak należy ją ładować oraz jak oddawać celne strzały. Jak się można domyślić – jednym udało się to bez większego problemu, a innym nie do końca…Na pamiątkę mogliśmy zabrać do domu tarcze.
Czwartkowe zajęcia zaliczamy do interesujących i udanych. Ciągle jesteśmy jeszcze pod wrażeniem miejsca, które zobaczyliśmy. 
Serdecznie dziękujemy Panu Szymonowi oraz Panu Marcinowi, funkcjonariuszom Straży Granicznej w Raciborzu za poświęcony nam czas, a Panu Łukaszowi Biegus, dowódcy JS 3009 w Głubczycach za organizację zajęć. 
Był to niezapomniany wyjazd, mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy :):).